ELEKTRİK SATIŞI

Günümüzde nihai tüketiciye elektrik satışı, EPDK'dan lisans alan elektrik tedarik şirketleri tarafından yapılmaktadır. İpragaz Elektrik serbest tüketici niteliğine sahip tüketicilerle elektrik satış sözleşmesi yaparak indirimli elektrik kullanımının yolunu açıyor.

1961'den günümüze enerji sektöründe faaliyet gösteren İpragaz, 2012 yılında, hukuki ve mali şartlarını yerine getirerek Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan Toptan Elektrik Satış Lisansını aldı. 2012 yılı itibarıyla serbest tüketiciler indirimli elektrik fiyatlarına, İpragaz kalite ve güvencesiyle ulaşabiliyor.


İpragaz Elektrik Müşterisi Olmak İçin


Toptan Elektrik Satışı1- Müşteri, işletmesine gelen satış ekibinden ya da 444 İPRA (4772) no'lu Tüketici Danışma Hattı'nı arayarak İpragaz Elektrik'in uzman kadrosundan analiz talebinde bulunur. Bununla birlikte İpragaz Elektrik abonesi olma konusunda tüm soruları da tüketici danışma hattı cevaplar.

2- Uzman kadrosuyla hizmet eden İpragaz Elektrik, abonesi olduğunuz tedarikçinizden gelen faturalarınızı inceler, gerekli elektrik tüketimi analizlerini yapar.

3- İpragaz Elektrik'in uzmanları, işletmenizin tükettiği ya da tüketeceği yıllık toplam elektrik miktarına göre serbest tüketici olup olmadığınızı belirler.

4- Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun indirim oranınız belli olduktan sonra sözleşme imzalanır ve başka hiçbir işleme gerek olmadan İpragaz Elektrik ile ucuz elektrik dünyasına geçişiniz sağlanır.

5- İpragaz Elektrik, müşteri odaklı çalışır. Yeni elektrik tarifeleri, serbest tüketiciliğin değişen şartları, elektrik fiyatları ve enerji tasarrufu gibi konularda talep ve ihtiyaçlarınıza göre ürün ve hizmet kalitesini sürekli kılar.

6- 444 İPRA (4772) no'lu Tüketici Danışma Hattı'nı arayarak 7 gün 24 saat satış
sonrası hizmet kapsamında ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tüketici Danışma Hattı,
Türkiye'nin her noktasında serbest tüketicilik ve indirimli elektrikle ilgili tüm sorunlarınıza
anında çözüm üretmek için çalışır.